• Kurban satışımız bitmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Kurban satışımız bitmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Kurban satışımız bitmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Kurban Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

A101'den alacağınız kurbanlıklar için sıkça sorulan soruları buradan okuyabilirsiniz.

A101 internet sayfasından kurbanı nasıl satın alacağım?
Satın almak istediğiniz büyükbaş ya da küçükbaş kurbanlık ürünlerimizi sepetinize ekleyebilirsiniz.
Kurbanlık ürünleriniz nelerdir?
Minimum 18 kilogram ağırlığında kemiksiz dana ve minumum 14 kilogram ağırlığında kemikli koç.
Kurbanlıkların kesimi ne zaman yapılacaktır?
Kurbanlıkların kesimi bayramın 1. günü bayram namazı sonrası başlayacaktır.
Kurbanlıklar kesilirken kontrolleriniz nelerdir? Kesim helal midir?
Kurbanlıklar, din görevlileri, noter, gıda mühendisleri, veteriner hekim ve Kalite Sistem Grubu uzmanlarının kontrolü dâhilinde ve helal kesim kurallarına uygun olarak, vekâlet verilen kasaplar tarafından sağlığa uygun ortamlarda kesilecektir.
Kurbanlıklar nerede kesilecektir?
Kurban kesim yeri Bursa, Balıkesir, Aydın illerimizdir.
Kurbanlıkların sakatatları da kurban siparişimde gönderilecek midir?
Kurbanların kelle, deri, paça, işkembe ve bağırsakları kurban sahibi adına Türk Hava Kurumu’na bağışlanacak ve ilgili makbuzlar kolilerin içine konulacaktır.

Kurbanlık danaların yürek, ciğer ve böbrekleri her bir koliye 1/7 hisse oranında konulacaktır. Kurbanlık koçların yürek, ciğer, böbrek, dalak ve kuyruk yağları kolilerin içinde yer alacaktır.
Kurbanlıkların kesimi için vekâlet nasıl verilecektir?
A101 kurban sayfasında sepete seçmiş olduğunuz kurbanlığı ekledikten sonra vekalet sayfası açılacaktır. 2018 Kurban Bayramında, kurban vekâlet sayfasında, vekâlet veren kısmına, vermek istediğiniz vekâlet ismini doldurmanız gerekmektedir. Kesim öncesinde, alınan kurbanlık vekâletleri, kesimi gerçekleştirecek kasaplara, her bir hayvan için ve her bir kurban sahibi için ayrı ayrı verilecektir.
Kurbanlık koçu kesimden sonra nasıl muhafaza edeceksiniz, nasıl göndereceksiniz?
Kurbanlık koçlar, kesim sonrasında toplu halde soğutma odalarına alınacaktır. Kurbanlıkların, uygun sıcaklığa düşmesinin ardından, kurbanlık, 4 temel parçaya bölünerek, tam ve kemikli şekilde özel poşetlenerek koliye konulacaktır. Kemikli kurbanlık koçun minimum ağırlığı 14 kg’dır.
Kurbanlık danaları nasıl muhafaza edecek, nasıl göndereceksiniz?
Kurbanlık danalar, kesimin ardından soğutma odalarına alınacak, sonrasında kemiksiz hale getirilecek ve parçalarına göre gruplandırılacaktır. Kurbanlıkların uygun sıcaklığa düşmesinin ardından, dananın tüm kısımları, hissesi oranında özel poşetli kolilere paylaştırılacaktır. Kemiksiz kurbanlık dana hissesinin minimum ağırlığı 18 kg’dır.
Kurbanlıkların uygunluğunun kontrol edildiğini nasıl anlayacağız?
Her kurban kolisi üzerine, kurbanlıkların Kalite Sistem Grubu tarafından kontrol edildiğini gösteren etiketler yapıştırılacaktır.
Kurbanlıkları nereden teslim alacağız?
Kurbanlığınızı satın alma sırasında, belirlenen mağazadan, size mail ile göndermiş olduğumuz e-arşiv faturasını ibraz ederek teslim alabilirsiniz.
Kurbanlıklar ne zaman teslim alınacak?
Kurbanınızı 3. günden itibaren, siparişte belirlemiş olduğunuz mağazadan teslim alabilirsiniz. Eğer yoğunluk nedeniyle kurbanınız 3.gün mağazada hazır edilemez ise 4.gün mağazadan teslim alabilirsiniz.
×

Vekalet

Altta 13 madde ile belirtilen koşulların bilincinde olarak, Kurbanların A101 Yeni Mağazacılık AŞ tarafından alınması, aldırılması, kesilmesi ve kestirilmesi için A101 Yeni Mağazacılık’ı ve yetkili kişileri umumi vekil tayin ettim.

 1. Tüm kurbanlık hayvanların kesim için uygunlukları veteriner hekimler tarafından denetlenmektedir.
 2. Kurbanların kesimine bayram namazı sonrasında başlanacaktır.
 3. Kurbanlıklar, din görevlileri, noter, gıda mühendisleri, veteriner hekim ve  Kalite Sistem Grubu uzmanlarının kontrolü dâhilinde ve Helal kesim kurallarına uygun olarak, vekâlet verilen kasaplar tarafından sağlığa uygun ortamlarda kesilecektir.
 4. Kesim yeri Bursa/Balıkesir /Aydın dır.
 5. Kurbanların kelle, deri, paça, işkembe ve bağırsakları kurban sahibi adına Türk Hava Kurumu’na bağışlanacak ve ilgili makbuzlar kolilerin içine konulacaktır.
 6. Kurbanlık danaların yürek, ciğer ve böbrekleri her bir koliye 1/7 hisse oranında konulacaktır.
 7. Kurbanlık koçların yürek, ciğer, böbrek, dalak ve kuyruk yağları kolilerin içinde yer alacaktır.
 8. Kesim öncesinde alınan kurbanlık vekâletleri, kesim yapacak kasaplara verildikten sonra, kesim sırasında her bir kurban sahibinin ismi tek tek okunacaktır.
 9. Kurbanlık koçlar kesim sonrasında toplu halde soğutma odalarına alınacaktır. Kurbanlıkların uygun sıcaklığa düşmesinin ardından, kurbanlık 4 temel parçaya bölünerek tam ve kemikli şekilde koliye konulacaktır. Kemikli kurbanlık Koç’un minimum ağırlığı 14 kg’dır.
 10. Kurbanlık danalar kesimin ardından soğutma odalarına alınacak sonrasında toplu olarak kemiksiz hale getirilecek ve parçalarına göre gruplandırılacaktır. Kurbanlıkların uygun sıcaklığa düşmesinin ardından, tüm kısımları hissesi oranında her koliye paylaştırılacaktır. Kemiksiz kurbanlık danaların hissesinin minimum ağırlığı 18 kg’dır.
 11. Kesilen kurbanların bir noktaya toplanıp, kemiklerinin ayrıştırılması ve burada kemiksiz hale getirilmesinden dolayı hisse sahibinin kurbanı diğer hisse sahiplerinin kurbanı ile ayrım sırasında karışabilmektedir. Karışmadan dolayı oluşabilecek bir kurban etinin başka bir kişiye gitmesinde sakınca olmadığı ve bu konuda kurban hisse sahibinin kendi kurban etinden feragat edeceği kurbanın sahibi tarafından kabul edilmiştir. A101 her halükarda kurban sahibine küçükbaş hayvanda minimum 14kg kemikli ve büyükbaş hayvanda minimum 18 kg kemiksiz kurban etini eksiksiz olarak teslim etmeyi taahhüt eder.  
 12. Her kurban kolisi üzerine, kurbanlıkların ISATURKEY Grubu tarafından kontrol edildiğini gösteren etiketler yapıştırılacaktır.
 13. Kurbanlıklar satın alma sırasında belirlenen günde ve belirlenen mağazalardan e - arşiv ibrazı sonrasında teslim alınacaktır.
Vekalet Veren:
Okudum, anladım. Vekaletimi veriyor ve bilgilerimin doğruluğunu kabul ediyorum.
Sepete Ekle